FitPremium

Standardowa, wegetariańska czy sportowa? Jaką dietę pudełkową wybrać?

Posted on by admin in No Comments

Firmy cateringowe często oferują wiele wariantów diety pudełkowej. Różnią się one nie tylko ilością posiłków, ale także ich rodzajem lub wykluczeniem danego składnika z jadłospisu. Jak spośród nich wybrać tę idealną dla siebie? Przeczytaj kilka wskazówek.

Dla kogo dieta pudełkowa?

Catering dietetyczny to popularny sposób na zachowanie zbilansowanej diety i zdrowe odżywianie. Sprawdza się więc nie tylko u osób, które dbają o linię lub chcą schudnąć. Jest ona znacznym ułatwieniem dla tych, którzy są uczuleni na określone składniki pokarmowe lub borykają się z przypadłościami wykluczającymi spożywanie niektórych potraw, np. insulinooporność.

Catering dietetyczny z dostawą do domu lub biura to idealna opcja dla osób zapracowanych. Brak konieczności częstych wizyt w sklepie i codziennego przygotowania dań pozwala oszczędzić cenny czas, który możemy poświęcić na przyjemności lub odpoczynek.

Zobacz: Dieta pudełkowa – 4 korzyści, dla których warto ją stosować

Dieta standardowa – szybko i wygodnie

Standardowa dieta pudełkowa sprawdzi się w Twojej kuchni, jeśli chcesz jeść zdrowe posiłki i zapewniać swojemu organizmowi niezbędne składniki odżywcze, lecz nie jesteś w stanie samodzielnie ich przygotowywać. Brak czasu lub niewielkie umiejętności kulinarne mogą być problematyczne, dlatego dieta standardowa w wybranym wariancie kaloryczności to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Jeśli więc cenisz sobie wygodę, oszczędność czasu i smaczne jedzenie – warto zdecydować się na ten podstawowy wariant.

Dieta wegetariańska – bezpiecznie i bezmięsnie

Jeśli chcesz wyeliminować mięso ze swojego jadłospisu oraz oprzeć swoje posiłki na składnikach roślinnych, opcja wegetariańska będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Dzięki temu dowiesz się nie tylko czym zastąpić mięso, ale również jak przejść na wegetarianizm w sposób rozważny i przemyślany. Poszukiwanie smacznych przepisów na wegetariański obiad czy kolację nie będą już dla Ciebie zmartwieniem. Dieta pudełkowa zagwarantuje dostarczenie różnorodnych posiłków bogatych w niezbędne wartości odżywcze.

Dieta dla sportowców – większe potrzeby

Ćwiczysz na siłowni, w domu, a może uprawiasz jakiś sport? Jeśli odpowiedziałeś pozytywnie na jedno z tych pytań, to z pewnością masz świadomość, że dieta sportowca lub osoby aktywnej fizycznie nieco różni się od pozostałych. Twój organizm ma inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze, a kaloryczność diety powinna być dostosowana m.in. do rodzaju i intensywności treningów. Dieta sportowa bazuje na wysokokalorycznych posiłkach, które dostarczają Ci niezbędnych witamin oraz mikro i makroskładników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *