PremiumFIT

Jak wybrać najlepszy catering dietetyczny?

Posted on by admin in No Comments

Dieta pudełkowa to dobry wybór nie tylko osób, które chcą schudnąć, ale również tych, którzy dbają o zdrowe odżywianie, lecz nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. Na co zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiedni dla siebie catering dietetyczny? Poznaj najważniejsze kwestie.

Kaloryczność diety

Zanim rozpoczniesz poszukiwanie cateringu dietetycznego, musisz określić swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jest to łączna ilość kalorii, jaką musisz dostarczyć swojemu organizmowi, aby zapewnić mu prawidłowe funkcjonowanie. Gdy już poznasz jego wartość, możesz rozpocząć przeglądanie ofert. Zwróć uwagę, czy dana firma ma w swoim menu diety pudełkowe z podziałem na ich kaloryczność. Zwykle dostępne są różnorodne warianty, np. dieta 1200 kcal, 1800 kcal, a nawet 3000 kcal. Ważne jest, aby wybrany jadłospis był dostosowany do Twojego zapotrzebowania na białko, węglowodany, tłuszcze i witaminy.

Oferowane warianty

Jeśli nie masz specjalnych potrzeb żywieniowych, np. spowodowanych chorobą lub alergią, możesz zdecydować się na standardowy wariant diety. Każdy catering dietetyczny powinien posiadać podstawową wersję jadłospisu, w której nie ma określonych ograniczeń co do wykorzystanych składników. Jeśli jednak chcesz, aby Twoje posiłki np. nie zawierały mięsa – musisz znaleźć menu, które posiada dietę wegetariańską. Podobnie wygląda to w pozostałych przypadkach. Jeśli nie tolerujesz glutenu lub jesteś diabetykiem, musisz znaleźć dietę pudełkową, która oferuje wariant o niskim współczynniku glutenu lub dietę o niskim indeksie glikemicznym.

Różnorodność w menu

Bogactwo smaków otrzymywanych posiłków to jeden z powodów, który decyduje o wyborze najlepszego cateringu dietetycznego. Potrawy przyrządzone według oryginalnych przepisów pozwalają przełamać codzienną rutynę w jadłospisie, która często dopada nas, gdy sami przygotowujemy sobie zdrowe jedzenie. Przepisy często zawierają produkty, których nie miałeś okazji spróbować lub połączenia, na które nie zdecydowałbyś się w swojej kuchni.

Dostawa i promocje

Sposób dowozu to równie ważny aspekt, na który powinieneś zwrócić uwagę, wybierają catering dietetyczny z dostawą do domu lub biura. Czy jest darmowy? W jakich godzinach zamówienie jest dostarczane? Czas dostawy powinien być dostosowany do Twoich wymagań. Dowiedz się więc czy wybrana firma dostarcza posiłki w akceptowanych przez Ciebie godzinach. Uruchamiane promocje lub kody rabatowe to miły dodatek, który z pewnością zachęci do wypróbowania oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *